doctorVOX - SES TERAPİSİ VE SES EĞİTİMİ İÇİN GELİŞTİRİLEN YENİ CİHAZ!

doctorVOX - SES TERAPİSİ VE SES EĞİTİMİ İÇİN GELİŞTİRİLEN YENİ CİHAZ! Yeni geliştirilen patentli doctorVOX Ses Terapi Cihazı ses terapisi ve vokal nemlendirme için kullanılabilmektedir. Cihaz kolayca taşınabilen ve herhangi bir yerde kullanıma uygun olarak tasarımlanmıştır. doctorVOX Ses Terapi Cihazı ses terapisi için kullanımının yanı sıra profesyonel ses kullanıcıları için destekleyici olarak kullanılır. doctorVOX ses terapisi ve ses eğitiminde motor öğrenme ve cognitive prosesler için de kullanılır. Ayrıca doctorVOX ’un vokal foldların hemen nemlendirilmesini sağlayacak bir mekanizması da mevcuttur. Dahası nemlendirme sırasında bitkisel ve medikal ürünlerde kullanılabilmektedir.


doctorVOX Ses Terapi Cihazı, ses terapisi ve profesyonel ses geliştirme için Lax Vox Ses Terapi Tekniği mekanizmalarını kullanmaktadır. Mekanizma vokal yolun uzatılması ve vokal yol üzerinde ikincil titreşim direnci oluşturmayı içerir. Bu yapay yol cihazın dizayn edilmiş insan ses yolu ile neredeyse aynı uzunlukta olan boru ile ses yolu iki katı kadar uzamış olur. Disfonik hastaların rehabilitasyonu ve profesyonel ses kullanıcılarının ses özelliklerini uygun hale getirmek için özel olarak dizayn edilmiştir.

Cihazın tepesinde iki adet üfleme ve nefes çekme borusu bulunur. Kuğu boynu görünümündeki boru hazneden nefes çekmek için (OUT yazılı bölüm), diğer boruda suya sesli üfleme için kullanılan (IN) giriştir. Cihazın üst bölümü birdirinin içine geçen tüplerden oluşur. İç tüp üfleme ve fonasyon için diğer tüpse nefes alma ve nemlendirme amacıyla kullanılır. İç tüpün uzunluğu insan ses yolu ile yaklaşık aynı boydadır onun için bekleyen dalga formları doğal şekilde gerçekleşir. Cihazın ‘Hazne’ adı verilen alt kısmı terapi egzersizi yapmak için su konulan kısımdır. Maksimum su yüksekliği fonasyon sınır basıncı olarak dizayn edilmiştir. Cihaz, çalışma sırasında sıvı taşmaları engellemek için özel olarak dizayn edilmiştir. Sıvı taşma riskini azaltmak için özel olarak hazne tepe kısmında dairesel bükülme yapılarak ilk direnç yaratılmış, cihazın üst boyun kısmında da dizayn edilen küresel form ile su taşmasına karşı ikinci direnç yaratılmıştır.

DoctorVOX ayrıca ani vokal fold nemlendirme özelliğine sahiptir. Kullanıcı hazneye ılık su koyarak (40-45°C) nefes alarak vokal foldlarını nemlendirebilir. Ayrıca bu sırada hazneye herbal karışımlar eklenerek rahatlama ve ses tellerini onarıcı karışımlar kullanılabilir.

DoctorVOX Türkçe sitesine gitmek için tıklayınız.

DoctorVOX İngilizce sitesine gitmek için tıklayınız.